Як косметику тестують на тваринах?

Що значить, якщо косметика не тестується на тваринах?

Косметика не тестується або тестується на тваринах? Ви ставите подібні питаннями при виборі засобів? У цій статті розглянемо, що означає, якщо на упаковці продукту зазначено «cruelty free» і чи справді так це важливо?

Як косметику тестують на тваринах?

Перед запуском виробництва косметичного засобу, як декоративного, так і по догляду, виробник повинен переконатися в тому, що після використання незадоволені покупці не побіжать масово писати скарги або навіть подавати судові позови. Для цього досліджуються як окремі компоненти косметики, так і готові до застосування продукти.

Які тести проводяться?

Тест Драйза розроблений в далекому 1944 році токсикологами Джоном Дрейз і Джейкобом Спайнсом. Компонент в обсязі 0,5 мл або 0,5 г наноситься на попередньо зневоднену слизову оболонку ока тварини. При цьому, випробуваний знаходиться в повній свідомості. Його слизова не може себе захистити, тому що не виділяє рідини. Він не може потерти або промити очі, як це робимо ми, якщо в наше око потрапила маленька крапелька шампуню. Тільки через певний час дратівливий компонент змивається, і фіксуються пошкодження слизової оболонки ока. Наслідки можуть бути жахливими - аж до позбавлення ока. І це не кажучи про фізичні муки.

Звичайно, сьогодні багато брендів або відмовилися зовсім від проведення тесту, або ж знижують дози компонентів, але не можна стверджувати, що він повністю скасований.

Як косметику тестують на тваринах тест Драйза

Тест на реакцію шкірних покривів

Чи викличе косметика свербіж, подразнення і припухлість шкіри? У лабораторіях дізнаються про це досліджуючи шкіру тварин. На обраних ділянках шкіри збривають шерсть, на один з них наноситься доза компоненту. З ділянки для тестування іноді навіть знімаю шкіру. В результаті вчені зможуть отримати інформацію про ступінь роздратування. Звичайно, захисники прав тварин постійно твердять, що результати подібних дослідження можуть слабо відповідати дійсності для людської шкіри, так як вона має іншу будову в порівнянні з шкірою кролика або собаки.

Як косметику тестують на тваринах тест на реакцію шкірних покривів

Тест на летальну дозу

Навряд чи багатьом людям прийде в голову випити літр парфумів. Або поласувати миючим засобом. Але все ж, виробник повинен попередити, яка доза косметичного продукту буде летальної. Для цього готовий продукт вводитися в шлунок, або правильніше сказати, шлунки тварин. Для випробування формуються групи від 5 особин, тривалість тестів досягає 90 днів. Страшно навіть уявити, скільки тварин страждає через подібні дослідження. Навіть якщо в ході досліджень об'єкту пощастило вижити, по закінченню його все одно присплять. Адже потрібно ще вивчити якої шкоди речовина завдало всередині.

Як косметику тестують на тваринах - тест на летальну дозу

Тест на реакцію дихальних шляхів

Чи не викличе задухи новий дезодорант, аерозоль або освіжувач? Щоб дізнатися відповідь тварин поміщають в ізольовану камеру, наповнену випарами продукту у високій концентрації. Що відбувається з випробуваними? Повільна смерть від задухи, яка найчастіше супроводжується стражданнями. Якщо в ході дослідження у тварини є незворотні пошкодження очей або шкіиа, вони піддаються евтаназії. Якщо ушкоджень немає - ласкаво просимо на наступний тест.

Як косметику тестують на тваринах - тест на реакцію дихальних шляхів

Вище наведене - тільки кілька відомих шляхів тестування косметики на тваринах. Звичайно, різновидів тестів набагато більше. З роками дослідження стають більш гуманними, береться менша кількість об'єктів тесту, зменшуються дози або навіть дози наносяться після попереднього дослідження в штучних умовах. Незважаючи на позитивні зрушення в рік гине близько 150 мільйонів тварин.

Що значить, якщо косметику не тестується на тваринах?

Сучасний прогрес дозволяє вдаватися до альтернатив тестування косметики. Розглянемо основні варіанти:

In vitro (від латинського «в склі») - тест в пробірці. У штучних умовах вирощуються клітини, подібні людській шкірі. Клітини можуть "жити" вне організму, а також точно повторювати будову справжньої шкіри.

Ще один величезний плюс - можна виростити клітини будь-якого типу шкіри! Такі тести допомагають виявити загальну шкоду речовини і, як правило, служать базою для подальшого випробування вже на живій людині.

Комп'ютерне моделювання - завдяки знанню про хімічні властивості та структуру тканин, процес дослідження згубного впливу на шкіру можна провести прямо на комп'ютері. Це значно відсіє небезпечні компоненти і реакції, які слід очікувати у людей.

HET-CAM-тест - подібний тесту Драйза для дослідження впливу речовин на слизову оболонку. Щоб провести тест використовуються курячі ембріони з несформованою нервовою системою. Вчені вважають, що такий ембріон не відчуває болю.

In vivo - добровільні тести на людях. Найчастіше клінічні тести проводяться вже перед самим виходом на ринок. За реакцією організму спостерігає група медиків, до того ж здоров'я людини повинно бути застраховане. Такі тести допомагають більш точно зрозуміти реакцію людського організму на компоненти косметики.

Як позначають Cruelty Free косметику

Що говорить законодавство про Cruelty Free косметику?

У Європейському Союзі заборонено продавати і ввозити косметику, яка тестується на тварин. Заборона діє з 2013 року. Також заборонено продавати і тестувати продукцію в США, Ізраїлі, Новій Зеландії та Індії. У Південній Кореї з 2015 року діє п'ятирічний план на повний перехід до альтернативних досліджень.

Цікаво, що в Китаї косметика повинна проходити тести на тваринах. Тільки в Гонконзі і Тайвані можна тестувати альтернативно. Тобто, в материковому Китаї можна виробляти Cruelty Free продукти, але не можна їх там продавати.

Як перевірити бренд на Cruelty Free?

Сертифікація проводиться відомими організаціями боротьби за права тварин. Найвідоміші з них PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), Cruelty Free Internation, Choose Cruelty Free, CCIC (Coalition for Consumer Information on Cosmetics). На сайтах організацій зібрана база з брендами, які пройшли перевірку. Просто введіть назву бренду в рядок пошуку і переконайтеся в Cruelty Free.

Бренд WUNDER2 сертифікований організацією CCIC (Coalition for Consumer Information on Cosmetics), інформацію про це можна знайти у відповідному рядку пошуку.

Бренд WUNDER2 Cruelty Free не тестируется на животных

Якщо ви в пошуку Cruelty Free продуктів, скоріше переходите в наш каталог ➜ ➜ ➜

Наші хіти для будь-якого випадку, повсякденний макіяж або святковий лук, або подарунок мамі, сестрі, колезі, подрузі.

Гель для брів WUNDERBROW - бездоганні брови за 2 хвилини і до 3 днів! Коли потрібно скрізь встигнути, а ввечері ще заскочити в спортзал або піти на вечірку ... Ваш макіяж брів буде на висоті що б не трапилося!

Тональний крем Last Foundation - стійкість 24+ години та природний фініш. Перекриває недоліки, але не виглядає як маска.

Тональный крем Last Foundation - естественное покрытие CRUELTY FREE

Консилер Last Foundation Concealer - чудове доповнення до тонального крему. Ідеальна сумісність по відтінку і текстурі.

 

Блиск для збільшення губ Wunderkiss - збільшує губи завдяки технології Dermaporting. Результат не змусить себе чекати, засікайте 2 хвилини!

Будь завжди неперевершена,

З любов'ю, WUNDER2